Bir önceki yazımızda sabun yapma işini tanıtmıştık. Buna benzer bir iş olan mum işi de gayet zevkli bir şekilde yapılmakta ve alıcılarına ulaştırılmaktadır. En başta şunu düşünerek işin ne kadar zevkli olduğunu anlayabilirsiniz; küçükken evde elektrik gittiğinde çocuklar hemen mumun başında toplanır ve oyun oynamaya başlarlardı bu iş bu yüzden herkese çok zevkli bir iş olduğunu hemen çağrıştırmaktadır.

Son zamanlarda caddelerde görebileceğiniz özel kokuyla donatılmış mumlar sevgiliye verilen hediyeler arasına girmeyi başarmıştır. Bu yüzden pazarlama açısında pek sorun yaşamayacağınız bu mum yapma işinde, en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi de mumları doğru şekilde süsleme ve yaratıcılığınızla el becerilerinizi kullanarak oluşturacağınız mumlar olacaktır. Bizim önerimiz mum yapma işine tam olarak başlamadan önce evdeki kullanılmış mumları ve çevrenizden aldığınız kullanılmış mumları kullanarak yeni mumlar oluşturmaya çalıştırmanızdır.

Bu söylenenleri yaptığınız takdirde bu bilgiler size yapacağınız iş konusunda ışık tutacak ve mumlarınızı satarken herhangi bir sorun yaşamayacak ve yaptığınız işten büyük zevk alarak para kazanmaya başlayabileceksiniz.