Evde Mantı İşi Yapmak İstiyorum

Evde Mantı işi yapmak istiyorum diyenler için güzel haberlerim var. Sofralarımızın vazgeçilmezi olan mantının, açılışını ve yapılışını anlatmak üzere yeni makalem ile karşınızdayım. Hanımlar müjde, sofranıza renk katmak için açtığınız mantılar, sizler için ek iş modeli haline gelebilir. Evde mantı işi yaparak para kazanmak oldukça mantıklı ve kolay bir yöntem. İlk yapışınızda zorlansanız da, kısa sürede adapte olarak  evde mantı işinin uzmanı olacaksınız. Evde mantı işi yaparak ev bütçenize katkı sağlayabileceğiniz gibi, yaşam standartlarınızı bir üst seviyeye bile çıkarma imkanınız olacak. Lafı fazla uzatmadan evde ek iş olarak, mantı işi yapmayı sizlere anlatayım.

Evde Mantı İşi Nasıl Yapılır?

Herkesin bildiği gibi, hazır mantı satışları mevcuttur. Lakin, el yapımı olarak açılan mantılar daha lezzetlidir. Haliyle insanlar ev yapımı mantıya hasret kalmış durumdadır. Sizlerde evde yaptığınız mantıları pazarlayarak hem insanların hasretini giderin, hemde ek gelir elde edin. Mantı açmayı daha önce hiç yapmayanlar için kısaca bahsetmek istiyorum.

Öncelikle un, tuz ve ılık su ile hamurumuzu hazırlamamız gerekiyor. Hazırladığımız hamuru küçük top halinde ayırarak diziyoruz. Hemen ardından merdaneyi elimize alarak, hamuru açıyoruz. Açtığımız hamuru küçük kareler halinde kesici alet ile kesiyoruz. Daha önceden hazırlamış olduğumuz, kıyma, tuz, soğan ve içine koyacağınız baharatlardan oluşturduğumuz mantı içini, kare parçalara nohut büyüklüğünde yerleştiriyoruz. Hamurun ağzını kapıyoruz ve mantımızı pişmeye bırakıyoruz. Üzerine yoğurt sosumuzu da ilave edip afiyetle miğdeye indiriyoruz. Biz miğdeye indirmek yerine mantıları satmayı planladığımız için, pazarlama kısmına kolları sıvamamız gerekiyor.

Evde Mantı İşi Veren Firmalar

Mantı işi veren firmalara nasıl ulaşırım? Sorusunun cevabını merak ettiğinizi biliyorum. Mesela civarınızda ki mandıra, bakkal gibi dükkanlar ile anlaşıp ev mantısı siparişi alabilirsiniz. Bir başka tavsiyem ise, sosyal medyayı kullanarak yaptığınız mantıları yayınlayıp müşterilere ulaşmanızdır. Eş dost vasıtası ile sesinizi duyurmanız da mümkündür. Çevrenize göre satış stratejisi geliştirebilirsiniz. Başvuru formunu doldurarak, bu işi yapacağınızı belirtip firmaların size ulaşma ihtimalini de değerlendirebilirsiniz. Yukarıda mantının yapılışını anlattım lakin, daha anlaşılır olsun diye aşağıya video ekledim. İzleyerek görsel olarak da yapılışını öğrenebilirsiniz.

 

Bir Yorum

  1. kasım

Ek İş Başvuru Formu