Evde Yapılacak 6 Popüler İş İle Ekonominize Renk Katın !

Muhterem takipçilerim, hepinize mutlu günler diliyorum. Ülkemizde tahmini olarak % 50 civarında ek iş taliplisi olduğunu düşünüyorum. Ek iş sektörüne rağbet çok ve bir hayli geniş bir pazar alanına sahip. Pazardan payını almak isteyenler azim ve istikrar sonucunda istedikleri yere ulaşabilir. Evde yapılacak işler sayesinde geçim sorunlarınız ortadan kalkacaktır. Daha güzel bir yaşam sürüp kendinizi kısıtlamayacaksınız. Çocuklarınız güzel okullarda okuyabilecek, ev ve kişisel masraflarınızı kolaylıkla karşılayabileceksiniz. Evde yapılası işleri genelde ev hanımları talep ediyor. Haklılar da, çoğu vakitleri evde geçiyor. Bu yazımda size evde yapılacak işler konusunda bazı fikirler vermeyi planladım. Hazırsanız başlıklar halinde tanıtıma başlıyorum.

Yetenekli Hanımlar, Evde Yemek Yaparak Kazanın!

Hanımların uzmanlık alanı yemek yapmak, kazandırıyor. Boş vaktinizi değerlendirip enfes yemekler yapıp evinizden para kazanma imkanınız mümkün. Tavsiye olarak, evinize yakın işletmeler ile görüşüp günlük yemek işlerini alabilirsiniz. 10, 15 çalışanı olan işletmeleri seçerseniz daha fazla kazanabilirsiniz. Yetkili ile görüşüp, haftalık yemek programı çıkarıp, sistemli hale getirebilirsiniz. Çalışanlar ev yemeklerine hasret oldukları için sizleri kaçırmayacaklardır.

Bahçeli Evinizi Değerlendirerek Fırsata Çevirin !

İnsanlar hormonlu ürün tüketmekten bıktı. Tamda burada devreye girerek onlara organik ürün satışı yapabilirsiniz. Bahçenizde organik meyve ve sebze yetiştirerek gelir elde etmeniz olağan gözüküyor. Küçük bir kümesinizde varsa organik tavuk yumurtası ile listenizi genişletebilirsiniz. 40, 50 adet tavuk ile serüvene başlayıp, satışlar arttıkça hayvan sayınızı arttırabilirsiniz. İnek ve koyun ile bahçenize renk katarak, süt ve peynir işi de yapabilirsiniz. Bahçenizde yetişen domateslerden salça yapıp sipariş alabilirsiniz. Bu sayede müşteri memnuniyetiniz artacak ve taliplileriniz çoğalacaktır.

1’den Fazla Dil Bilenler Avantajlı !

Ana dilinizden farklı olmak üzere, bir veya birkaç dil biliyorsanız şanslısınız demektir. Çünkü evde çevirmenlik yaparak gelir elde edebilirsiniz. İş ilan sitelerinde göz gezdirerek şirketlerin verdiği çevirmenlik ilanlarını değerlendirebilirsiniz. Blog sitesi açıp, İngilizce makale yazarak da kazanç elde edebilirsiniz. Hali hazırla blog siteleri olanlara, İngilizce editörlük hizmeti de verebilirsiniz. Tercih sizin.

Adsense Üzerinden Gelir Elde Edin !

Google adsense, piyasada bilinen en büyük reklam platformudur. Firma hem kendi kazanıp hemde yayıncılarına para kazandırmaktadır. Adsense sayesinde tık başı gelir elde ediyorsunuz. Yani ziyaretçiler reklamlara tıkladıkça para kazanıyorsunuz. Yayıncı olabilmeniz için, blog veya youtube kanalı açmanız gerekiyor. Hangi kategoride içerik üretebileceğinizin kararını verin ve başlayın.

Evde Paketleme İşleri Yapın !

Sitemde arama yaparak birden fazla paketleme iş fikrine ulaşabilirsiniz. Genelde firma bazında evlere verilen işler paketleme, montaj, süsleme işleridir. Firmalardan bağımsız bir şekilde yapacağınız işlerde mevcuttur. Mesela evde bardak boyama işi. Az sermaye ile malzemeleri alıp, youtube aracığı ile yapılışlarını öğrenip işe koyulabilirsiniz. Sosyal mecralardan ve letgo tarzı ilan sitelerden satışlarını gerçekleştirip ev bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Facebok, İnstagram, Pinterest, Twitter Sayfaları Kasıp Satın !

Sosyal medya hesaplarınızdan takip ettiğiniz popüler mizah, bilgi, söz sayfaları bir çok kitleye hitap ediyor. Beğenileri yüksek olan bu sayfalar satışa çıktığında çok ciddi miktarlara satılıyor. Sizlerde kategori belirleyip sayfa açıp büyütebilirsiniz. Emek verip büyüttüğünüz sayfanızı satmak istemeseniz bile reklamlar alarak para kazanabilirsiniz. İnstagram sayfalarındaki butik firmaların reklamlarını sıklıkla büyük sayfaların yaptığına şahit olmuşsunuzdur. Ayrıca blog siteniz varsa, sosyal medya sayesinde trafiğinizi arttırarak sitenizin adsense gelirini arttırabilirsiniz.

Yorum Kısmından iş talebinde bulunabilir ve firmaların size ulaşma ihtimalini değerlendirebilirsiniz. Firmaların size ulaşması sadece ihtimaldir.

 

 

 

 

 

 

Bir Yorum

  1. FATMA

Ek İş Başvuru Formu